Başkan’dan Mesaj


Değerli Hemşehrilerim

Gelişen ve değişen Türkiye’mizde şehirlerin ekonomik ve sosyal ihtiyaçları da hızla değişiyor. Belediyemiz bu gelişim ve değişime paralel olarak ortaya çıkan gereksinimleri en iyi şekilde gözlemliyor ve tespit edip projelendiriyor. Vatandaşlarımıza verdiğimiz belediye hizmetlerinin sağlıklı ve sürdürülebilir olmasını ise ayrıca önemsiyoruz.

Altyapı, içme suyu, yol, tretuvar, park bahçe çalışmalarımızla şehrin adeta bütün kılcal damarlarına kadar uzanan kalıcı bir inşa faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Temizlikte, ulaşımda, kentsel estetikte şehrimizin standartlarını önemli ölçüde yükselttik, yükseltmeye de devam edeceğiz.

Sosyal belediyecilik alanında yepyeni çalışmalarla kadınlarımıza, yaşlılarımıza, yoksullarımıza, engellilerimize, öğrencilerimize yeni imkânlar oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal etkinliklerimizin yelpazesini genişleterek şehrimizin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlıyoruz.

Değerli Hemşehrilerimiz

Sayın Cumhurbaşkanımızın “Biz sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz.Bizler bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz” sözüyle vurguladığı gibi yarının Çorum’unun sorumluluğunu hissediyor ve bu anlayışla gece gündüz çalışıyoruz.

Vatandaş odaklı, planlı ve programlı çalışma, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, şeffaf ve katılımcı yönetim, hizmette adaleti gözetmek, toplumumuzun değerlerine saygı esaslı çalışmak yegâne ilkelerimizdir. Bu ilkeler doğrultusunda, kentlilik bilincini geliştirmek tarihi ve kültürel mirasımızı korumak, eğitimli ve güler yüzlü hizmet sunmak, gelecek nesillere yeşil, müreffeh bir Çorum için şehrimizdeki tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Birlik ve beraberlik içerisinde Çorum için çalışmaya, üretmeye hep birlikte devam edeceğiz.

Zeki GÜL

BELEDİYE BAŞKANI